Zrób zakupy i naucz się, jak ratować życie

26 paź. 2013
Posted by Marcin Derucki

Czy znajomość udzielania pierwszej pomocy jest potrzebna? Oczywiście, że tak! Wiedza ta może uratować zdrowie i życie osób obcych, ale także kogoś z naszych najbliższych – nigdy nie wiadomo, kiedy okaże się potrzebna. Przekonywali o tym członkowie Fundacji Złota Godzina i Ochotniczej Straży Pożarnej, organizując kolejny kurs w sklepie sieci Kaufland.

Cykl szkoleń w marketach jest niezwykle trafionym pomysłem: mieszkańcy miasta, na co dzień zajęci pracą i obowiązkami, mogą połączyć zakupy z nauką udzielania pomocy przedmedycznej. Jest to tylko chwila, która kiedyś może zaważyć na czyimś losie. Na szczęście kolejne spotkania cieszą się coraz większą popularnością i ludzie chętnie pogłębiają swoją wiedzę.

Podczas szkolenia można było dowiedzieć się, jak prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową na osobie dorosłej i na niemowlęciu, jak ułożyć poszkodowanego w bezpiecznej pozycji, opatrzyć rany i oparzenia. Instruktorzy chętnie pokazywali, jakich środków używać, a czego unikać.

Każda osoba powinna wiedzieć, jak zachować się w krytycznej sytuacji. Coraz częściej zdajemy sobie z tego sprawę. Dzięki inicjatywie Fundacji Złota Godzina i Ochotniczej Straży Pożarnej możemy za darmo nabyć bezcenne umiejętności. Serdecznie zachęcamy do przełamania nieśmiałości i skorzystania z okazji podczas następnych szkoleń!

Turek.net.pl / M.A.