Ratownicy pokazali radnym, jak udzielać pomocy

20 li. 2013
Posted by Marcin Derucki

W trakcie przerw podczas sesji Rady Miejskiej Turku samorządowcy oddają się zazwyczaj spożywaniu kawy i rozmowom w kuluarach, ale nie jest to regułą. Radni nieco pożyteczniej spożytkowali czas podczas listopadowych obrad, kiedy to w Urzędzie Miasta pojawili się przedstawiciele Fundacji Złota Godzina.

Najważniejszym celem Fundacji Złota Godzina jest organizowanie kursów i pokazów pierwszej pomocy. Właśnie dlatego jej reprezentanci pojawiają się w różnych placówkach na terenie Turku i okolic, szkołach, supermarketach itp. Wszędzie tam wspomniane osoby przypominają, że w każdej chwili każdy z nas może być postawionym przed koniecznością podjęcia walki o zdrowie lub życie drugiej osoby.

Tym razem szkolenie odbyło się na korytarzu Urzędu Miejskiego w Turku, podczas przerwy w sesji Rady Miejskiej. Dzięki takiemu rozwiązaniu wiedzę mogli zdobyć – lub przypomnieć sobie co nieco – radni i urzędnicy. Zainteresowani poznali zasady zapewnienia bezpieczeństwa sobie i osobie poszkodowanej, podczas udzielania pomocy. Zajęcia były okazją do rozwinięcia umiejętności w zakresie szybkiej analizy sytuacji i oceny stanu zdrowia ofiar rozmaitych dramatycznych zdarzeń. Zainteresowani przekonali się, jak prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową czy ułożyć nieprzytomną osobę.

Turek.net.pl / AW