Strażacy i ratownicy odwiedzili przedszkolaków

09 kw. 2014
Posted by Marcin Derucki

Począwszy od 7 kwietnia niejedno dziecko uczęszczające do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słodkowie zapragnęło być w przyszłości druhem OSP lub ratownikiem medycznym. Wszystko za sprawą specjalnego pokazu, który młodzi mieszkańcy gminy Turek mogły zobaczyć z okazji Światowego Dnia Zdrowia.

Przedszkolaki nie mogły narzekać na nudę, gdyż w poniedziałkowy poranek spotkali się z nimi panowie z Fundacji „Złota Godzina”, strażacy z jednostki OSP Słodków oraz dyrektor Tomasz Kościankowski. Osoby te zadbały o to, by młodzi ludzie mogli przekonać się, na czym polega praca służb ratunkowo-medycznych. Przedszkolakom zademonstrowano, jak specjaliści reagują na wypadek samochodowy - dzieci obejrzały „gaszenie” golfa, a także przebieg udzielania pomocy jego kierowcy.

Po emocjonujący wydarzeniu przyszedł czas na krótką pogadankę. W jej trakcie Krzysztof Kołata z Fundacji „Złota Godzina” wskazał dzieciom, jak należy się zachować, gdy jesteśmy świadkami wypadku, np. poprzez wykonanie telefonu pod numer 999 lub 112. Na placu szkolnym pojawił się także fantom, na którym najodważniejsze maluchy mogły poćwiczyć uciskanie klatki piersiowej. Pierwsze próby przedszkolaków przybierały różnorakie formy, ale wiadomo przecież, że liczą się chęci i to, że milusińskich zaciekawiła tematyka ratowania życia. Na zakończenie spotkania przedszkolaki mogły obejrzeć wnętrze karetki pogotowia i wozu jednostki OSP w Słodkowie.

Turek.net.pl / AW