Już wiedzą, jak ratować życie

10 maj 2012
Posted by Marcin Derucki

 

Turkowianie zdają sobie sprawę z tego, że w każdej chwili można być postawionym przed koniecznością podjęcia walki o zdrowie lub życie drugiej osoby. By nie być bezsilnym z powodu swej niewiedzy, w dniu 5 maja kilkudziesięcioosobowa grupa zainteresowanych wzięła udział w szkoleniu, które prowadzili ratownicy medyczni związani z Fundacją Złota Godzina oraz OSP w Turku.

Najważniejszym celem Fundacji Złota Godzina jest organizowanie kursów i pokazów pierwszej pomocy. Dlatego też jej reprezentanci pojawiają się w różnych placówkach na terenie Turku i okolic. Tym razem szkolenie odbyło się dzięki połączeniu sił ratowników medycznych Fundacji oraz OSP w Turku. Zajęcia z zakresu ratownictwa i pierwszej pomocy przedlekarskiej gościła minioną sobotę strażnica przy ul. 3 maja.

33 uczestników szkolenia poznało m.in. zasady zapewnienia bezpieczeństwa sobie i osobie poszkodowanej, podczas udzielania pomocy. Zajęcia były okazją do rozwinięcia umiejętności w zakresie szybkiej analizy sytuacji i oceny stanu zdrowia ofiar rozmaitych dramatycznych zdarzeń. Zainteresowani przekonali się także, jak wygląda prawidłowe zajęcie się ofiarą wypadku drogowego.

Szkolenie prowadzone przez ratownicy medycznych związanych z Fundacją Złota Godzina oraz OSP w Turku było darmowe i zakończyło się otrzymaniem przez uczestników stosownych zaświadczeń.

AW, Turek.net.pl